W_BMW_DE_SA_Logo_WEB.png

Apie

BMW Driver Experience powered by Simuliatorių Akademija Klaipėda” - programa, skirta pagerinti vairuotojų vairavimo įgūdžius, suteikti žinias apie tikslų automobilio valdymą. Tai dalyviams padės tapti geresniais vairuotojais kasdieniame eisme ir padidins saugumą kelyje visomis vairavimo sąlygomis.

Tris mėnesius truksianti programa vyks trijose skirtingose trasose, o kiekviena iš jų leis išmokti kažko naujo.

 

Trys greičiausi kiekvieno mėnesio dalyviai pateks į finalines lenktynes, kur paaiškės greičiausias ir geriausias programos vairuotojas.

Programos nugalėtojui atiteks pagrindinis BMW Lietuva įsteigtas prizas: BMW M DVIRATIS.

Kiekvieno mėnesio trims greičiausiems dalyviams - BMW atributika.

Rezultatai

IMG_6182.jpg

Automobilis

2018_WEC__81_BMW_M8_Droite_3635ad.png

MODELIS

2018 BMW M8 GTE

GALIA

560AG

VARIKLIS

4.0l Turbo V8

PAVARŲ DĖŽĖ

6-ių pavarų sekvencinė

SVORIS

1203 kg

TOP GREITIS

320 Km/h

2018 BMW M8 GTE

Pagaminta gatvėms, tačiau puikiai atitinka lenktynių reikalavimams, todėl daug vargo ruošiant automobilį lenktynių trasai nebuvo. BMW M8 GTE šiuo metu yra vienas greičiausių automobilių pasaulio ištvermės lenktynėse (World Endurance Championship) ir “Le mans” lenktynių serijoje savo klasėje. ​Tai sėkmingiausias BMW gamintojų automobilis lenktynėms, todėl nenuostabu, kodėl jis visur dominuoja. Šiuo bolidu lenktyniauja tokie garsūs lenktynininkai kaip Alex Zanardi, Bruno Spengler, Nicky Catsburg ir daugelis kitų.


4.0-litrų, 8-ių cilindrų variklis su dviem turbokompresoriais, išvystantis iki 560 AG, sujungtas su 6-ių pavarų sekvencine greičių dėže, varo 1203 Kg svorio kėbulą. Pajėgi pasiekti iki 320 Km/h greitį, BMW M8 GTE nuo 0 iki 100 Km/h įsibėgėja per 3,5 sek, o 160 Km/h per mažiau nei 7 sekundes.


Vienas iš pažangiausių, bet tuo pačiu ir gryniausių lenktyninių automobilių - BMW M8 GTE suteikia vairuotojams puikią galimybę ištobulinti savo vairavimo įgūdžius ir automobilio valdymo žinias, o tai padės vairuojant bet kokį kitą automobilį įvairiausiomis sąlygomis.

Trasos

Kiekviena trasa, kruopščiai atrinkta instruktorių, kas mėnesį mokins vis naujų įgudžių: nuo automobilio balansavimo greituose posūkiuose, efektyvaus automobilio sustabdymo ilgos tiesiosios gale iki gebėjimo matyti kelią sudėtingose vietose. Tai itin pagerins kiekvieno vairuotojo sugebėjimus valdyti tikrą automobilį ir sumažins riziką patirti avariją

Lapkritis

Nurburgring_Kurz.png
Nurburgring_Logo.png

Trasa/Šalis

Nürburgring GP, Vokietija

Konfigūracija

Kurzanbindung w/out Arena,

3.12 km

Posūkiai

9

Rato įveikimo laikas

1:09.450

 Pirmąjį mėnesį važiavimai vyks Vokietijoje esančioje Nürburgring GP trasos trumpesnėje konfigūracijoje. Ši trasa randasi toje pačioje šalyje, kur sukurtas ir mūsų naudojamas BMW M8 GTE, tad nenuostabu, jog važiuojant šią kombinaciją atrodo, kad trasa ir automobilis yra skirti vienas kitam - čia jaučiama vairavimo harmonija ir malonus važiavimo ritmas.

 Šioje konfigūracijoje dominuoja lėti posūkiai, tad čia itin svarbus tikslus stabdymas, tačiau yra ir keletas greitų posūkių, kuriuose svarbu teisngai valdyti automobilio balansą. Pagrindiniai vairavimo aspektai:

•Trajektorija •Stabdymas •Vairo pasukimas •Automobilio balansas

Gruodis

 Antrasis mėnesis nukels mus į Japoniją, kur įsikūrusi viena žinomiausių pasaulio trasų - Suzuka. Ne vienerius metus būtent ši trasa vainikuodavo Formulės 1 čempionato pabaigą, o čia vyko dramatiškos kovos, po kurių baigties paaiškedavo čempionai - Ayrton Senna vs Alain Prost, Mika Hakkinnen vs Michael Schumacher ir kt. 

 Trasa išsiskiria savo siaurumu bei posūkių įvairove, ne veltui tai viena mėgstamiausių trasų tarp profesionalų. Su plačiu BMW M8 GTE automobiliu važiuoti čia greitai reikės pastangų, tad tai itin padidins mokymosi kokybę. Pagrindiniai vairavimo aspektai:

•Trajektorija •Žvilgsnis •Automobilio balansas •Tikslumas

Trasa/Šalis

Suzuka, Japonija

Konfigūracija

West Chicane Course,

3.467 km

Posūkiai

10

Rato įveikimo laikas

1:13.159

Suzuka_WO_Chic.png
2000px-logo-suzuka-circuit-svg_orig.png

Sausis

Road_Atlanta.png
road-atlanta_1_orig.png

Trasa/Šalis

Road Atlanta, JAV

Konfigūracija

Short Course,

2.83 km

Posūkiai

10

Rato įveikimo laikas

0:51.099

 Atrankų etapą vainikuos trasa, įsikūrusi Šiaurės Amerikoje, vairuotojų dar vadinama linksmaisiais kalneliais. Per metus čia vyksta daugelis lenktynių, bet vienos žymiausių - Amerikos Le Mans serijos finalinis etapas. 

 Trasa pasižymi neįprastu reljefu - jau pirmasis posūkis - tai greitas kilimas dešinėn į kalną, po kurio seka itin klaidinantis ir aklas "S" tipo viražas. Dėl itin greitų ir aukštį keičiančių posūkių net simuliatoriuje galima pasijausti lig važiuotum linksmaisiais amerikietiškais kalneliais! Pagrindiniai vairavimo aspektai:

•Trajektorijos matymas akluose posūkiuose •Automobilio balansas keičiantis altitudei •Tikslumas tarp akseleravimo ir vairo pasukimo

Pusfinalis

Finalas

interlagos.png
logo_B.png

Trasa/Šalis

Interlagos, Brazilija

Konfigūracija

Grand Prix Circuit,

4.309 km

Posūkiai

15

Rato įveikimo laikas

1:27.920

 Pusfinaliai nukels mus į Braziliją, trasą, kuri yra neatsiejama Formulės 1 dalis. Kelis metus ji buvo paskutinė GP kalendoriuje, tad nenuostabu, kad čia būta ir dramų, nulėmusių čempionato baigtį. Įsimintiniausios kovos - 2007m kova tarp trijų lenktyninkų - F. Alonso, L. Hamilton ir K. Raikkonnen, pasibaigusi pastarojo pergale ir 2008m kova tarp F. Massos ir L. Hamilton, kai Massa, kirtęs finišo liniją jau džiaugėsi iškovotu čempiono titulu, iki kol Hamiltonas paskutiniąjame posukyje aplenkęs varžovą tą titulą perėmė.

 Pusfinalio dalyviai turės panaudoti visas atrankoje išmoktas pamokas. Pagrindiniai vairavimo aspektai:

•Stabdymas •Automobilio balansas •Greitis posūkiuose

logo_Transparent.png
Catalunya_Hist.png

Trasa/Šalis

Catalunya, Ispanija

Konfigūracija

Historic,

4.73 km

Posūkiai

13

Rato įveikimo laikas

1:35.989

 Finalas vyks Ispanijoje, šalia Barselonos įsikūrusioje Catalunya trasoje. 1991metais pastatyta trasa iškart rado savo vietą F1 kalendoriuje, o daugiausiai pergalių, net 6ias, čia pelnė legendinis lenktyninkas Michaelis Schumacheris. Ši trasa taip pat pažystama lietuvių lenktyninkams, kurie 2019m dalyvavo ištvermės lenktynėse TCR klasėje.

 Finalas vyks istorinėje trasos konfigūracijoje, kurioje nėra lėtųjų "S" tipo posūkių trasos pabaigoje. Ilga ir greita trasos tiesioji veda į vingiuotus vidutinio greičio pirmus posūkius, po kurių laukia stiprūs stabdymo taškai ir lėti posūkiai. Pagrindiniai vairavimo aspektai:

•Trajektorija •Stabdymas •Automobilio balansas •Žvilgsnis

Taisyklės

Oficialus pavadinimas

1. BMW Driver Experience powered by Simuliatorių akademija Klaipeda

Laikas, Vieta

1. Programa prasidės 2019m Lapkričio 1ą dieną ir truks 3 (tris) mėnesius.
2. Programos vieta - “Simuliatorių Akademija Klaipėda”, J. Janonio g.27, 1as aukštas. Akademijos darbo laikas: I-VII nuo 10.00h iki 22.00h. (Būtina išankstinė rezervacija. Tel.: (8 616 41325)
3. Finalo vieta - “Krasta Auto Klaipėda”, Svajonės g. 40, Klaipėda

Kaina

1. Dalyvaujant šiame projekte, taikomi įkainiai:
  1.1. Vienos valandos važiavimas - 10 Eur (su minimalia instruktoriaus pagalba)
  1.2. Vienos valandos važiavimas + teorija - 20 Eur (parodomasis instruktoriaus ratas, klaidų analizavimas, patarimai važiuojant, teorinės žinios, telemetrija ir kt.)

 

Dalyvavimas

1. Dalyvauti gali visi norintys, užsiregistravę ir susipažinę su "BMW driver experience powered by Simuliatorių akademija Klaipeda" taisyklėmis, atvykę į Simuliatorių akademiją Klaipėdoje. Dalyvių ūgis turi būti ne mažesnis kaip 1m 45cm (vienas metras keturiasdešimt penki centimetrai)
2. Dalyvaudami šiame projekte asmenys sutinka, kad duomenys apie juos (vardas, pavardė, nuotraukos) gali būti skelbiami viešoje erdvėje, kaip, kad nugalėtojo paskelbimas ar reklamos tikslais
3. Dalyvis turi pateikti savo vardą, pavardę, elektroninį paštą, kad būtų įrašytas į turnyrinę lentelę. To nepadarius, rezultatai į lentelę nebus įtraukiami
4. Instruktorių ir patyrusių vairuotojų laikai bus fiksuojami atskiroje lentelėje, kuri bus neįskaitinė, o kaip pavyzdys ir siekiamybė dalyviams

 

Važiavimai

1. Greičiausias ratas:

 1. Visą mėnesį dalyviai galės važiuoti mėnesio trasoje, tobulinti savo įgudžius ir gerinti savo asmeninį rezultatą

 2. Važiavimų skaičius/trukmė - neribojama

 3. Greičiausias užfiksuotas dalyvio rato įveikimo laikas užrašomas ant lentos ir įvedamas į turnyrinę to mėnesio lentelę

 4. Prasidėjus naujam mėnesiui, trasa bus pakeičiama ir rezultatai skaičiuosis iš naujo

 

2. Finalinės kovos::

 1. Pusfinalis ir Finalas vyksta tą pačią dieną “Krasta Auto Klaipėda” salone (Svajonės g. 40, Klaipėda)

 2. Tiksli data bus paskelbta likus ne mažiau kaip dviems savaitėms iki finalo pradžios

 3. Į finalinį etapą patekę dalyviai į varžybų vietą turi atvykti ne vėliau kaip 30min iki brifingo pradžios (grafikas bus paskelbtas www.fb.com/simuliatoriuakademijaklaipeda paskyroje likus ne mažiau kaip dviems savaitėms iki finalo pradžios)

 4. Prieš prasidedant treniruotėms vyks varžybų brifingas, kuriame dalyvavimas būtinas. Brifingo metu bus skelbiamos lenktynių taisyklės, traukiami burtai į grupes

 5. Finalinės kovos susideda iš dviejų etapų - Pusfinaliai ir Finalas

 6. Į pusfinalį patenka 9 (devyni) dalyviai, po tris greičiausius kiekvieno atrankos mėnesio dalyvius. Jei dalyvis antrą kartą užima vietą trejetuke, jo vieta atitenka sekančiam už jo esančiam dalyviui, kuris dar nėra patekęs į pusfinalius

 7. Į finalą patenka trys greičiausi pusfinalio dalyviai (nugalėję savo važiavimą)

 

2.1.Pusfinalio tvarka:

 1. Dalyviai burtų tvarka paskirstomi į tris grupes. Kiekvienas savo grupės nugalėtojas patenka į finalą, kur bus varžomasi dėl pagrindinio BMW prizo

 2. Trasa: Interlagos

 3. Pusfinalio automobilis: BMW M8 GTE

 4. Kiekviena grupės važiavimų tvarkaraštis:

 • Treniruotės:  20min

 • Kvalifikacija: 10min

 • Lenktynės:    15min

 

2.2 Finalino tvarka:

 1. Trys pusfinalio nugalėtojai susirungs dėl pagrindinio prizo. Važiavimų tvarkaraštis:

  • Treniruotės: 20min

  • Kvalifikacija: 10min

  • Lenktynės: 20min

Prizai

1. Pagrindinis prizas finalo nugalėtojui - BMW M Dviratis 28". Daugiau apie prizą čia
2. Kiekvieno mėnesio trys greičiausi dalyviai gaus BMW įsteigtus prizus
3. 9 (devyni) dalyviai, patekę į finalinį etapą, jame dalyvaus nemokamai
4. Greičiausias mėnesio dalyvis gauna nemokamą valandą treniruotėms sekančiam mėnesiui

Organizatorius

1. Pagrindinis projekto organizatorius - "Simuliatorių Akademija Klaipėda"
2. Projekto koordinatoriai: Laurynas Vaitiekūnas ir Karolis Jovaiša tel. nr.: 8 616 41325
3. Projekto metu organizatorius pasilieka teisę keisti, papildyti taisykle

Projekto partneriai

Pagrindinis partneris

BMW Lietuva

Partneriai

1. Dasty Lithuania (www.dasty.lt)

2. Autorenginiai (www.autorenginiai.lt)

BMW_Logo.png
DASTY_LT_New_no_BCKG.png
white-and-green-monster-png-logo-0.png
AutoRenginiai-LT-LOGO.png